Kinek mit jelent az, hogy tudatos szülő?
Tudatos a gyerek egészséges étkezésében? Oktatásában? A megvásárolt játékok kiválasztásában? Környezettudatossá nevelésében? Esetleg következetes és célorientált a gyerek jövőjét illetően?
Ez a cikk sorozat arra szeretné felhívni a figyelmet, hogy ismerd meg a saját érzelmeidet, a reakcióid mögötti mozgatórugókat és tanítsd meg erre a gyerekedet is. Ha tudatossá válsz a lelki egészség megteremtésében, azzal nagyon sokat teszel a fizikai test egészségéért is!
Tanuld meg külső szemlélőként figyelni magad.
- Vedd észre, ha megy fel benned a pumpa és lépj ki a szituációból, amíg nincs jobb eszköz a kezedben.
- Légy éber arra, hogy egy általad alkalmazott szabály a gyereknevelésben honnan jön: generációs minta, párod elvárása, a könyvek ezt írják, stb. Mered ezek ellenére másképp csinálni? Csak egy példa: 5-6 éves korig a gyereknek szüksége van a délutáni alvásra. És ha a te gyerekednek nincs erre szüksége? Vagy szüksége van rá, de valami miatt nagyon ellenáll? Miért?
- Én vagyok a szülő, enyém az utolsó szó … bármi áron. Honnan ered ez a hozzáállást?
- Sokszor megbánt ahogy hozzám szól vagy amit mond a gyerek (férj, feleség, anyós, bárki). Miért mondja amit mond? Mi az ami abban annyira szíven talál?
Ha megtanulod a saját működésedet tudatosan figyelni és irányítani, az automatikusan megmutatkozik a nevelésben és minden más területén az életednek.
Ha ezt a fajta tudatosságot nem kezeled titokként, hanem nyiltan, akkor azzal példát mutatsz a gyerekednek és másoknak is. A gyereknevelés a példamutatással kezdődik.
A tudatosság minden területen segíti a magasabb minőségű életet: egészség, boldogság, könnyedség, elégedettség, stb.
Gyere el konzultációnkra, tanfolyamainkra, olvasd blogjainkat, kövesd facebook oldalunkat, hogy átadhassuk tudásunkat.
Várunk szerettel!
Ezl a téma nagyon sok gondolatot hozott fel. Olvass róla tovább: Tudatos szülő 3.